Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach - ZSE Gorlice - XXI Rajd im. Jana Pawła II

WAŻNE:

Kategoria: /

6 czerwca 2019r. przemierzyliśmy szlaki Beskidu Niskiego podczas XXI Rajdu im. Jana Pawła II zorganizowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gorlice oraz Starostwo Powiatowe w Gorlicach.

Trasy rajdu wiodły z Wapiennego, Wołowca i Przełęczy Małastowskiej do Bartnego. Uczniowie pod opieką leśników i opiekunów podziwiali piękno Beskidu Niskiego i jego walory turystyczne.

150 uczestników po przejściu malowniczych tras rajdu spotkali się przy wspólnym ognisku na terenie Domu Ludowego w Bartnem.

Po odpoczynku przyszedł czas na rozwiązanie testu wiedzy o wędrówkach św. Jana Pawła II po Beskidzie Niskim, w którym wzięły udział zespoły sześciu szkół:

  • Zespół Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach,
  • Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach,
  • Zespół Szkół Zawodowych im. Kazimierza Pułaskiego w Gorlicach,
  • Branżowa Szkoła I Stopnia Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości im. Jana Kilińskiego w Gorlicach,
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Stróżówce,
  • Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach.

Wśród gości obecni byli: Starosta Powiatu Gorlickiego Maria Gubała, Wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch, ks. Mirosław Cidyło, Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Gorlicach Monika Jajko, sołtys wsi Bartne Adam Kuziak oraz Stanisław Bystrowicz, który jest pomysłodawcą Rajdu im. Jana Pawła II.

Dziękujemy ks. Mirosławowi Cidyło – proboszczowi parafii Świętych Kosmy i Damiana w Bartnem za oprowadzenie i opowiedzenie historii Cerkwi św. św. Kosmy i Damiana (muzeum) w Bartnem oraz Cerkwi parafialnej prawosławnej św. św. Kosmy i Damiana.

Dziękujemy Zastępcy Nadleśniczego Nadleśnictwa Gorlice Konradowi Barczykowi, Pani Jadwidze Cieśli oraz Leśniczym za zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie Rajdu. 

Na trasach wspierał nas Bank Spółdzielczy w Gorlicach. Dziękujemy!

  

 Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na naszym
Profilu na facebook.com/zsegorlice

 

Ta strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić Ci najlepszą jakość przekazu informacji.