Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach - ZSE Gorlice - Kształcenie zawodowe

WAŻNE:

Jest to kolejny projekt edukacyjny, który zainaugurowany został 7 grudnia 2019 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu. Szesnastu ekonomistów z klas I i II TE bierze udział w zajęciach projektowych.

Głównym założeniem projektu jest popularyzacja wiedzy biznesowej, kształtowanie przedsiębiorczej postawy wśród młodzieży szkół średnich oraz promocja lokalnych przedsiębiorstw.

W Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości uczniowie klas II TE i III TE na lekcjach zawodowych ekonomicznych utrwalali wiedzę o ubezpieczeniach społecznych grając edukacyjne gry planszowe „Specjalista ZUS” otrzymane w ramach projektu „Lekcje z ZUS”. Uczniowie wcielali się w pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i wspinali się po szczeblach kariery zawodowej. Podczas tej drogi pogłębiali swoją wiedzę o zadaniach ZUS-u.

20 listopada 2019 roku uczniowie klasy II TE w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości brali udział w warsztatach ekonomicznych organizowanych w Instytucie Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

Warsztaty dotyczyły następujących tematów: "Działalność gospodarcza. Ulgi i preferencyjne składki, czyli Przedsiębiorco - masz wybór", "Opodatkowanie osób do 26 roku życia po nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych".

14 listopada 2019 roku pięciu uczniów z klasy III TE wzięło udział w eliminacjach okręgowych podczas V Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich w Krakowie tj: Dominik Biernacki, Katarzyna Łaszyn, Jakub Wacławik, Janusz Wojtaczka oraz Kamil Mika.

Tegoroczne hasło przewodnie olimpiady brzmi: „Gospodarstwo domowe jako podmiot ekonomiczny gospodarki rynkowej”. Zawody miały formę testu pisemnego (otwartego i zamkniętego), sprawdzającego wiadomości w zakresie tematu Olimpiady.

Ta strona korzysta z plików cookies, aby zapewnić Ci najlepszą jakość przekazu informacji.