>
Koniec roku szkolnego:  
21.6.2019, 09:00
 -   Do wakacji: 
191 dni 18 godzin 24 minut
Kliknij i obejrzyj materiał na temat szkoły i kierunków

Menu Główne


Mapa Absolwentów ZSE

Informacja o Cookies

Strona www.zse.gorlice.pl używa plików cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim komputerze. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Współpraca naukowa

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu

Szkoły Partnerskie

Севастополь, Школа № 3 (Sewastopol, Krym)
Obchodná akadémia, Stará Ľubovňa
Staatliche Fachoberschule und Berufsschule Passau
Stredna priemyselna skola Bardejov
Integrova stredni skola obchodu,  sluzeb a podnikani Ceske Budejovice
Solski Center (Postojna, Słowenia)

Statystyka

Użytkownicy: 21
Nowości: 1273
Linki: 59
gości: 11859064
Odwiedza nas 7 gości
. . . . : : : Witamy w Gorlickim Ekonomiku : : : . . .
Pięcioro spedytorów w drugim etapie olimpiady

 16 listopada 2018 odbył się pierwszy etap III Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej. Po raz pierwszy wzięli w niej udział uczniowie naszej szkoły.

W zmaganiach szkolnych, które polegały na rozwiązaniu przygotowanego przez organizatorów testu, zmierzyło się 30 uczestników z klas II, III i IV technik spedytor. Do kolejnego etapu, który odbędzie się w marcu przyszłego roku zakwalifikowało się pięcioro z nich.

Czytaj całość…
 
Projekt "Lekcje z ZUS" w ZSE

 W październiku i listopadzie uczniowie klasy 2 TE pod czujnym okiem Pana Jakuba Tarsy uczestniczyli w projekcie realizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych pod nazwą „Lekcje z ZUS".

Przedsięwzięcie ma na cele popularyzowanie wśród młodych ludzi wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych w Polsce oraz sposobu funkcjonowania instytucji jaką jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. 

Czytaj całość…
 
Wizyta w ZUS i Urzędzie Skarbowym

 W ramach przygotowania zawodowego, uczniowie klasy 2 Technikum Ekonomicznego zapoznali się z organizacją pracy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Inspektoratu w Gorlicach oraz Urzędu Skarbowego w Gorlicach.

W październiku i listopadzie odbywały się wycieczki zawodoznawcze do wymienionych wyżej urzędów.

Czytaj całość…
 
Spotkanie z doradcą zawodowym MCK OHP

 W ramach programu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Otwarta firma" odbyły się 20 listopada 2018 r. zajęcia uczniów klasy czwartej technik handlowiec z doradcą zawodowym Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Gorlicach.

Doradca Pani Małgorzata Gawlik przybliżyła działalność OHP jako instytucji rynku pracy głównie w zakresie świadczenia usług pracy, aktywizacji zawodowej młodzieży, poradnictwa zawodowego, przygotowania do wejścia na rynek pracy, możliwości realizacji kursów i szkoleń zawodowych.

Czytaj całość…
 
Drużynowy badminton

 W czwartek 15 listopada br. w Bieczu odbyły się Powiatowe Drużynowe Zawody w badmintonie dziewcząt i chłopców.

Po pełnych emocji meczach dziewczęta w składzie: Gabriela Padoł i Barbara Bajorek zajęły 3 miejsce wśród siedmiu zespołów, ustępując ZSnr1 i LO Kromer. Drużyna męska (Kacper Szpyrka, Dawid Praiznar) po dobrych pojedynkach ostatecznie uplasowała się na czwartym miejscu.

Czytaj całość…
 
Olimpiada Handlowo-Menadżerska - el. okręgowe

 15 listopada 2018 roku Krystyna Pabis z klasy IV oraz Rafał Oczkowski z klasy III Technikum Ekonomicznego reprezentowali  naszą Szkołę w eliminacjach okręgowych podczas IV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich w Krakowie.

Tegoroczne hasło przewodnie olimpiady brzmi: „Przedsiębiorczość jako funkcja przedsiębiorcy". Zawody miały formę testu pisemnego (otwartego i zamkniętego), sprawdzającego wiadomości w zakresie tematu i problematyki Olimpiady.

Czytaj całość…
 
Otwarta Firma w ZSE

 14 listopada 2018 roku w ramach realizacji przez szkołę programu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Otwarta firma" odbyło się spotkanie młodzieży klas: trzeciej i czwartej technik ekonomista oraz czwartej technik handlowiec z właścicielką firmy Mydło Stacja produkującej naturalne kosmetyki Panią Wiktorią Muchą.

Czytaj całość…
 
Dzień Przedsiębiorczości w Instytucie Ekonomicznym

 W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości młodzież  klas: drugiej technik handlowiec oraz pierwszej technik spedytor 13 listopada 2018 r. aktywnie uczestniczyła w Dniu Przedsiębiorczości zorganizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Sączu. 

Czytaj całość…
 
Malopolska Chmura Edukacyjna - Przedsiębiorczość

 Uczniowie naszej szkoły dzięki realizacji projektu Małopolska Chmura Edukacyjna mają możliwość uczestniczenia w innowacyjnych zajęciach edukacyjnych z wykorzystaniem potencjału szkół wyższych w Regionie. Zajęcia w obszarze przedsiębiorczość prowadzone są przez pracowników naukowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie przy współpracy z nauczycielami naszej szkoły.

Czytaj całość…
 
Inwestujemy na GPW - SIGG

 Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły inwestują w akcje na GPW w Warszawie w ramach projektu „Szkolna Internetowa Gra Giełdowa". Celem projektu jest edukacja ekonomiczna młodzieży w zakresie mechanizmów działania rynku kapitałowego oraz giełdy.

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG) to symulacyjna gra inwestycyjna, która odbywa się w oparciu o wirtualne środki i notowania w czasie rzeczywistym.

Czytaj całość…
 
Świętujemy 100 lecie Odzyskania Niepodległości

 W 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, 10 listopada cała społeczność szkolna uczestniczyła w Uroczystej Akademii. Scenariusz miał odniesienia do wielu wydarzeń historycznych.

Wydarzenie to rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego biorąc udział w akcji #RekorddlaNiepodległej. Uczniowie wyszli również na ulice miasta rozdając przechodniom patriotyczne pierniki w narodowych barwach.

Czytaj całość…
 
Sportowy koniec października

 Koniec października obfitował w zawody sportowe, w których z zaangażowaniem uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. W poniedziałek 22.10 rozegrane zostały Powiatowe Drużynowe Zawody Szachowe, w których zajęliśmy III miejsce. Już we wtorek 23.10 młodzież naszej szkoły (12 osób), wzięła udział w Wojewódzkich Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych w Tarnowie. W czwartek 25.10 w  Bieczu odbyły się Powiatowe Drużynowe Zawody w tenisie stołowym.

Czytaj całość…
 
Dzień Nauczyciela, Dzień Patrona szkoły. 2018

 16 października obchodziliśmy uroczyście Dzień naszego Patrona Jana Pawła II. W tym samym dniu świętowaliśmy również z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej.

Tradycyjnie ten dzień jest dla dyrekcji szkoły okazją do wręczenia nagród i wyróżnień dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, a dla uczniów klas pierwszych okazją do uroczystego i symbolicznego ślubowania, po którym stają się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.

Czytaj całość…
 
Dzień Turysty 2018

 9 października 2018 roku świętowaliśmy Dzień Turystyki.

Dzień Turystyki nie mógł minąć bez turystycznych atrakcji - a tych było sporo! Oprócz spotkań z zaproszonymi gośćmi odbył się turystyczny pokaz tańca i turniej siatkówki. Rozstrzygnięte zostały także konkursy: fotograficzny i wiedzy turystycznej. Mogliśmy oglądać pokaz turystycznej mody, a na koniec zasmakować MOCno regionalnej i przepysznej kuchni. 

Czytaj całość…
 
Kolejny worek medali na zawodach lekkoatletycznych

 5 października reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Powiatu Szkół Ponadpodstawowych, które odbyły się na stadionie w Bobowej. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny byli najliczniejszą reprezentacją i wystartowali we wszystkich konkurencjach biegowych i technicznych.

Nasi zawodnicy odnieśli olbrzymi sukces zdobywając aż 16 medali, tym samym poprawiając ubiegłoroczny rekord.

Czytaj całość…
 
Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe 2018

 We wtorek 2 października rozpoczęliśmy rywalizację w ramach cyklu imprez Szkolnego Związku Sportowego. Pierwszymi zawodami były Powiatowe  Sztafetowe Biegi  Przełajowe, które odbyły się na obiektach OSiR w Gorlicach.

Nasza szkoła zgłosiła drużynę  zarówno dziewcząt jak i chłopców. W strugach deszczu i przy bardzo niskiej temperaturze, zawodnicy przystąpili do rywalizacji  zajmując kolejno;  II miejsce dziewczęta (awans na zawody wojewódzkie) oraz III miejsce chłopcy.

Czytaj całość…
 
Ekonomiczny Dzień Turystyki

 27 września w Międzynarodowym Dniu Turystyki odbyliśmy niezwykłą przyrodniczą podróż do Krempnej.

W Ośrodku Edukacyjnym i Muzeum im. Jana Szafrańskiego poznaliśmy charakterystyczne dla tych terenów przykłady flory i fauny zaprezentowane w formie ciekawych dioram, mogliśmy poznać zwyczaje zwierząt i poznać te, które spotykane są w naturalnym środowisku bardzo rzadko.

Czytaj całość…
 
Ruszyły zajęcia z Zawodowej Chmury Edukacyjnej
 Zawodowa Chmura Edukacyjna, to zadanie realizowane w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II". W naszej szkole komponent zawodowy Małopolskiej Chmury Edukacyjnej realizowany jest w 2 obszarach tematycznych (język angielski zawodowy i turystyka).
Czytaj całość…
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018-19

 3 września oficjalnie i uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019.

Klasy pierwsze poznały swoich wychowawców i zwiedziły mury szkoły. Dla wszystkich pozostałych uczniów była to okazja do pożegnania odchodzącej na emeryturę Pani Dyrektor Grażyny Pabis-Mazur.

W uroczystości wzięli również udział przedstawiciele rodziców i lokalnych władz.

Czytaj całość…
 
Zmiany, zmiany, zmiany - Pani Dyrektor na emeryturze

 To już potwierdzone. Pani dyrektor Grażyna Pabis-Mazur z końcem roku szkolnego 2017/2018 odchodzi na emeryturę po 40 latach pracy.

W ostatnich dniach odbyło się kilka oficjalnych spotkań, podczas których dziękowano Pani Dyrektor za dotychczasową pracę, zaangażowanie, aktywność i oddanie sprawom szkoły i lokalnego środowiska.

Czytaj całość…
 
Szkoła Policealna w ZSE - rekrutacja 2018

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
prowadzi  rekrutację do

Policealnej Szkoły nr 4 w Gorlicach

w zawodach :

  • TECHNIK TURYSTYKI WIEJSKIEJ
    (kształcenie w formie zaocznej bezpłatne - 4 semestry)
  • TECHNIK RACHUNKOWOŚCI
    (kształcenie w formie zaocznej bezpłatne - 4 semestry)

   

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

:: (C) 2018 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach
ul. Ariańska 3 38-300 Gorlice.